"А" Окръжна група - Север, 10 кръг: ФК "Житен" - ФК "Локомотив - БДЖ"

Представителният футболен отбор на националния железопътен превозвач "Локомотив - БДЖ" записа първото си равенство в "А" Окръжна група - Север като гост на отбора на ФК "Житен".

Двубоят ще се запомни с накъсването на играта през цялото време и изнервената обстановка на терена. Домакините поведоха в резултата още едва четвърт час от началото на мача, след извеждащо подаване към нападател на ФК "Житен", който се озова сам срещу вратаря на ФК "Локомотив - БДЖ" и въпреки, че първият удар беше отразен, при добавката нямаше шанс за повторна добра намеса на вратаря от отбора на БДЖ. До края на полувремето железничарите опитваха многократно да затруднят отбраната на домакините, но не постигнаха особени резултати.

През втората част атмосферата на терена се изнерви още повече с постоянните спирания на играта, чрез които отборът на ФК "Житен" печелеше допълнително време. В заключителните минути на срещата, когато домакините бяха приели изцяло играта в собствената си половина, се стигна до няколко разбърквания в наказателното им поле. В самия край на срещата след центриране от статично положение се стигна до изравнително попадение, с което беше оформен и крайният резултат 1:1.