"А" Окръжна група - Север, 5 кръг: ФК "Банкя 2009" - ФК "Локомотив - БДЖ"

Представителният футболен отбор на националния железопътен превозвач "Локомотив - БДЖ" победи категорично отбора на ФК "Банкя 2009" с 1:4 в петия кръг на "А" Окръжна група - Север. Изразителната победа беше изненадваща след загубата на железничарите от водачите в класирането и след убедителното представяне до момента на отбора от Банкя.

Надмощието на отбора на БДЖ започна още в самото начало, когато след пробив по лявото крило и центриране ниско по тревата резултатът беше открит още в първата минута на срещата от Бисер Веселинов. В следващите минути последваха още няколко идентични атаки, които бяха завършени с фрапантни пропуски пред вратата на ФК "Банкя 2009". Все пак десетина минути преди края на първото полувреме при поредната добре организирана атака от отбора на ФК "Локомотив - БДЖ", капитанът на железничарите Владимир Владимиров беше изведен сам срещу вратаря на домакините и завърши хладнокръвно за 0:2.

През второто полувреме играчите на ФК "Банкя 2009" заиграха по агресивно, но въпреки опитите им да атакуват при поредното положение пред тяхната врата след центрирана топка в наказателното поле и удар от въздуха на Мартин Марков резултатът вече беше 0:3. Не след дълго след атака по лявото крило домакините се възползваха от разсеяните действия в отбраната на отбора на БДЖ и след параболичен диагонален удар извън наказателното поле намалиха резултата на 1:3.

В края на мача след като играч от БДЖ се откъсна от бранителите на отбора на Банкя, вратарят на домакините извърши нарушение в наказателното поле, което беше реализирано от Атанас Христов след перфектно изпълнен единадесет метров наказателен удар и оформи крайното 1:4 за ФК "Локомотив - БДЖ".